Nasz zespół

Naszą kancelarię tworzy zespół prawników posiadających doświadczenie zarówno w bieżącej obsłudze dużych podmiotów gospodarczych (w tym również jako in-house lawyer), jak również w sprawach prowadzonych na rzecz klientów indywidualnych (w tym w sprawach odszkododawczych)

Ewa Marusińska

Ewa Marusińska

radca prawny

Absolwentka studiów prawniczych z 2006 roku. W latach 2007-2008 kontynuowała naukę w kończąc Podyplomowe Studium Prawa Spółek na Uniwersytecie Warszawskim. Po egzaminie wstępnym w 2008 roku rozpoczęła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi, którą ukończyła w 2012 r. W tym samym roku zdała egzamin radcowski i została wpisana na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi pod numerem ŁD–M– 1734.

Pracę w zawodzie prawnika rozpoczęła po zakończeniu studiów zajmując się bieżącą obsługą prawną przedsiębiorcy. W okresie odbywania aplikacji pracowała dodatkowo w kancelarii radcy prawnego, gdzie pod kierunkiem patrona zdobyła posiadane doświadczenie zawodowe.

W kancelarii zajmuje się szeroko pojętymi sprawami z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, gospodarczego, w tym kompleksową obsługą prawną przedsiębiorców. Specjalizuje się w sprawach z zakresu nieruchomości, prawa spółek, prawa spadkowego, prawa rodzinnego oraz dochodzeniem odszkodowań.

Marcin Marusiński

Marcin Marusiński

radca prawny

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego (2009 r.). Pracę magisterską pod tytułem - „Aukcja elektroniczna”, przygotowaną pod kierunkiem naukowym Prof. zw. dr hab. W. J. Katnera, obronił w Katedrze Prawa Gospodarczego i Handlowego. Po egzaminie wstępnym w 2010 roku odbył aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Łodzi a następnie zdał egzamin radcowski i został wpisany na listę radców prawnych prowadzoną przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi pod numerem ŁD–M– 1936.

Pracę w zawodzie prawnika rozpoczął będąc jeszcze na studiach, pracując w kancelarii adwokackiej, a następnie - w okresie odbywania aplikacji, zdobywał dalsze doświadczenie, pracując jako prawnik wewnętrzny w dziale prawnym dużej spółki w Łodzi.

Na co dzień zajmuje się sprawami cywilnymi i gospodarczymi, sprawami z zakresu prawa administracyjnego, a także prawem pracy.

Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorców, w tym m.in. w zakresie prawa umów w obrocie gospodarczym (weryfikacja, opiniowanie, negocjowanie kontraktów), windykacji należności oraz zastępstwa procesowego, w tym prowadzenia postępowań egzekucyjnych.